روانشناسی رنگ آبی رنگ آبی حاکی از مسئولیت پذیری و اعتماد است. حسی ایجاد می‌کند که گویی می‌توانید به آن تکیه کنید تا کنترل اوضاع را به دست بگیرد و در شرایط سخت، کار‌ها را راست و ریس کند. فردی با شخصیت آبی رنگ، نیازمند جهت و نظم در زندگی و کارش است. این رنگی است که به دنبال آرامش و صلح با هرچیزی است، در نتیجه موجبات آرامش روح و جسم را فراهم می‌کند.

 

رنگ آبی، استرس را کاهش می‌دهد و با حس آرامش، آسایش و نظم ایجاد می‌کند. ما قطعا زمانی که روی پشتمان دراز می‌کشیم و به آسمان آبی نگاه می‌کنیم، احساس آرامش می‌کنیم. رنگ آبی، متابلیسم را کند می‌کند. هرچه آبی روشن‌تر باشد، ما احساس آزادی بیشتری می‌کنیم. در روانشناسی رنگ ها، آبی به ارتباط یک به یک مربوط است. به خصوص ارتباط مبتنی بر صدا و صحبت؛ حقیقتی که به صورت شفاهی بیان می‌شود.

روانشناسی رنگ آبی در کسب و کار رنگ آبی از محبوب‌ترین رنگ‌هاست. رنگی منحصر به فرد و همزمان چندمنظوره است. به گفته روانشناسان، آبی روشن مربوط به خلاقیت است. آسمان آبی رنگی است که به آرامش افراد کمک می‌کند؛ و آبی تیره با هوش و فقدان احساسات در ارتباط است. رنگ آبی، آرمانگراست و توانایی بیان و برقراری ارتباط برای رفع نیاز‌ها و خواسته‌هایمان را در ما افزایش می‌دهد. این رنگ الهام بخش ایده آل‌های رفیع است. خرد آبی از هوش بالا و دید روحانیش نشات می‌گیرد. (به همین خاطر در مساجد به کار می‌رود.) آبی رنگی از روح، اخلاص و مطالعه مذهبی است. این رنگ، تفکر و نیایش را تقویت می‌کند. از سوی دیگر، می‌تواند نسبت به هر اعتقادی که دارد متعصب نیز باشد. آبی یعنی یاور، نجات بخش و دوستی که همه به آن نیاز دارند. موفقیت آن با کیفیت و کمیت روابطش تعریف می‌شود، او یک دهنده است و نه یک گیرنده. دوست دارد که روابط عاطفی مبنی بر اعتماد بنا کند و در صورت خیانت عمیقا آسیب می‌بیند. آبی محافظه کار، قابل پیش بینی، ایمن و بی خطر است. این رنگ از محبوب‌ترین رنگ‌ها در میان مردم است؛ احتمالا به این دلیل که بی خطر و غیرتهدید کننده است. در عین حال، آبی مقاوم و مصمم است که در هر تلاشی که به دنبال آن است موفق شود. تغییر برای یک شخصیت آبی مشکل است. زمانی که با ایده‌های متفاوتی روبرو می‌شود، آن را بررسی و تحلیل می‌کند و سپس به آهستگی شروع می‌کند تا آن را متناسب با نسخه قابل قبول خودش بسازد. آبی دلتنگی می‌کند، رنگی است که در گذشته سیر می‌کند و همه چیز در حال و آینده را به گذشته ربط می‌دهد. ویژگی افرادی که به رنگ آبی علاقه دارند اگر به رنگ آبی علاقه دارید، این رنگ در شخصیت شما اینگونه بازتاب می‌یابد: شما احتمالا محافظه کار، قابل اعتماد و صادق هستید. اگرچه در ابتدا بسیار محتاط هستید تا زمانیکه به طرف مقابلتان اعتماد کنید. در عین حال، شما نیاز عمیقی به قابل اعتماد بودن دارید. شما همیشه قبل از اینکه صحبت کنید و یا رفتاری را انجام دهید فکر می‌کنید. شما زمان می‌گذارید و همه چیز را طبق سرعت خودتان انجام می‌دهید. شما احساساتتان را پردازش می‌کنید و به اشتراک می‌گذارید. شما مسئولیت پذیر، با اصالت و راستگو هستید. داشتن شخصیت آبی رنگ به این معناست که شما نیاز عمیقی به صلح و هماهنگی در زندگی روزمره خود دارید. از مدیتیشن روزانه و زمانی برای سکوت و تامل، درون گرایی و خوداکتشافی سود می‌برید. شما به نظر با اعتماد به نفس و خود کنترل گر می‌آیید، اما احتمال بخش‌های آسیب پذیرتان را پنهان می‌کنید. شما نسبت به نیاز دیگران حساس هستید و مراقب دوستان نزدیک و خانواده‌تان هستید. درحالی‌که اجتماعی هستید، ترجیح می‌دهید با دوستان نزدیکتان در معاشرت باشید.

 

 

روانشناسی رنگ آبی